Atmintinė administratoriui

LITNET institucijos registravimas Sectigo 

LITNET TCS paslaugos administratorius registruoja instituciją Sectigo portale ir inicijuoja jos patikrą (ang. validation).

Prisijungimas prie Sectigo SCM

Visų LITNET institucijų administratoriai prie CA Sectigo SCM portalo, jungiasi adresu:  https://cert-manager.com/customer/LITNET

Institucijos domenų pridėjimas ir validavimas

Prieš užsakant skaimeninius sertifikatus Sectigo portale reikia pridėti ir validuoti institucijos turimus domenus.  Domeno pridėjimo veiksmai:

 1. Pasirinkite Settings → Domains → Delegations ir paspauskite Add mygtuką. Įveskite domeno vardą  (pvz. domenas.lt) ir domeno aprašymą. Parinkite sertifikatų tipus (SSL, Client, Code Signed) kurie bus užsakomi šiam domenui. Pagrindiniam institucijos domenui (pvz. ktu.lt)  reiktų pažymėti visus galimus tipus, kitiems domenams parinkite tik SSL.
 2. Tokiu pačiu keliu pridėkite ir domeno vardą su "*" (pvz. *.domenas.lt).
 3. LITNET TCS paslaugos administratorius (MRAO) gavęs pranešimą apie naujo domeno pridėjimą į sistemą,  patvirtins domeno priskyrimą jūsų institucijai. Patvirtinus domeną "delegation status"   bus Approved ir galėsite atlikti kitus žingsnius.
 4. Pereikite iš  Delegations į  DCV kortelę. Pasirinkite domeną kurį validuosite ir paspauskite  DCV mygtuką. Pasirinkite būdą:
  • Email - reikės pasirinkiti vieną iš  5 el pašto adresų (pvz. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. )  šiam domenui. Pasirinktu el. pašto adresu bus išsiųstas informacinis pranešimas ir reikės atlikti nurodytus veiskmus.
  • CNAME  - gausite nurodymus  įkelti  CNAME įrašą su  hash reikšme į domeno  DNS zonos failą.
  • HTTP/HTTPS - gausite nurodymus įkelti tam tikro turinio failą į domenas.lt  žiniatinklio serverį.
 5. Įvykdžius pasirinkto validavimo būdo instrukcijas ir sėkmingai atlikus patikrą domeno Validation Status bus Validated.
 6. Domeno *.domenas.lt  nereikia validuoti. Po kurio laiko (nuo kelių val. iki dienos)  ir šio domeno Validation Status pasikeis į Validated.

Atlikus domenas.lt validaciją jau galėsite užsisakyti sertifikatus, nesvarbu kad *.domenas.lt nevaliduotas.

KTU

KUSUVDUVGTUVU