Apie TCS

Apie paslaugą

Sertifikatai - specialūs skaitmeniniai objektai, naudojami identifikuoti bendraujančias šalis (naudotoją ir serverį). Sertifikato savininko duomenų patikimumą patvirtina viešai pripažintos įgaliotosios sertifikavimo tarnybos, kurios atsakingai patvirtina skaitmeninių sertifikatų turėtojų tapatybę.

LITNET dalyvauja GÉANT asociacijos vykdomame projekte TCS (Trusted Certificate Service) ir teikia TCS sertifikatų išdavimo paslaugą Lietuvos švietimo ir mokslo institucijoms. LITNET TCS paslaugos paskirtis – suteikti galimybę LITNET tinklo naudotojams gauti skaitmeninius sertifikatus, patvirtintus pripažintų įgaliotųjų sertifikavimo tarnybų. Paslaugos naudotojai gali gauti serverių, programinio kodo bei asmens sertifikatus.

LITNET TCS išduodamų sertifikatų privalumai

  • Pasaulinis sertifikatų pripažinimas (pvz. nerodomi perspėjimai naršyklėje)
  • LITNET naudotojams TCS sertifikatai yra nemokami
  • LITNET TCS patvirtinti naudotojai gali gauti neribotą sertifikatų kiekį
  • Sertifikatų galiojimo laikas: nuo 1 iki 2 metų.

LITNET TCS paslauga teikiama su šiais apribojimais:

  • Sertifikatai išduodami Lietuvoje veikiančioms mokslo ir studijų ir/arba nepelno siekiančioms organizacijoms;
  • Sertifikatai išduodami tik prie LITNET tinklo prijungtoms organizacijoms.

Apie LITNET

Lietuvos mokslo ir studijų kompiuterių tinklas LITNET yra valstybinis kompiuterių tinklas, jungiantis Lietuvos Respublikos mokymo, mokslo ir tyrimo organizacijas. LITNET yra tarptautinių kompiuterių tinklų organizacijų (GÉANT, FIRST ir kt.) narys ir atstovauja Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų interesams šiose organizacijose.

Apie "Trusted Certificate Service" projektą

Europos nacionalinių akademinių tinklų asociacija TERENA 2006 m. inicijavo "Server Certificate Service"(SCS) projektą, kurio tikslas - suteikti galimybę Europos akademinėms institucijoms gauti SSL serverių sertifikatus ir taip leisti padidinti savo paslaugų saugumą. Baigiantis SCS projektui, buvo pristatytas jį pakeičiantis "TERENA Certificate Service" projektas. Nuo 2015 metų liepos 1d. paslauga pavadiinta "Trusted Certificate Service" (TCS).

Блог http://webekm.com/ и още нещо.

Full premium theme for CMS

Bookmaker bet365 The best odds.

LITNET infrastruktūrą valdo techniniai centrai

KTUKUSUVDUVGTUVU